Ulepsz swoją samodyscyplinę!~ 4 min

0
848

Nie potrafisz zmotywować się do porannego wstawania? Słomiany zapał uniemożliwia ci osiągnięcie wymarzonego celu?

Samodyscyplina to cecha, którą nabywamy przez pierwsze 7 lat naszego życia. Czy da się ją w jakiś sposób ulepszyć?
budzik

Social media zabójcą samodyscypliny!

Jeśli czegoś potrzebujesz, odpalasz internet szukasz pożądanej rzeczy, klikasz i masz ją za kilka dni w swoim domu. Gdy czujesz się źle, wstawiasz zdjęcie na instagrama, a lajki pod nim szybko polepszają twoje samopoczucie i zwiększają twoją samoakceptację.

Prędkość z jaką zdobywamy satysfakcję może powodować u nas utratę, bądź zmniejszenie naszej samodyscypliny, bo po prostu wszystko przychodzi nam zbyt łatwo!
Social media

Akceptacja – fundament zmian

Jeśli chcesz coś w sobie zmienić, wpierw musisz zaakceptować fakt, że coś w Tobie tej zmiany potrzebuje. Uważając się za Alfę i Omegę, twój rozwój pozostanie zablokowany przez własną podświadomość.
Także, nie! Pomyśl, że nie jesteś zdyscyplinowany! Wbij to sobie do głowy i zmień się na lepsze.

Zmień dyskomfort w coś normalnego

Nikt z nas nie lubi odczucia dyskomfortu, prawda? Lecz równie dobrze, nikt z nas nie lubi pracować, lecz aby mieć pieniądze na życie musimy to robić. Współcześnie od najmłodszych lat ludzie są chronieni przed uczuciem dyskomfortu, co jest wielkim błędem! Przez takie działanie ludzie stają się coraz słabsi, psychicznie i fizycznie. Ale to temat na inny moment. Co chcę wam w ten sposób przekazać? Jeśli chcesz ulepszyć samodyscyplinę musisz poczuć wyjść ze strefy komfortu! Zauważ, iż ludzki mózg jak i ciało posiada niesamowitą umiejętność adaptacji. Jeśli przez tydzień zmusisz się do wstawania o 5 rano, po tygodniu, czy dwóch wstawanie tak wczesną porą nie będzie sprawiało Ci już żadnego problemu.

Niestety, życie nie jest usłane różami, czasem trzeba się trochę nacierpieć i napracować, aby cokolwiek osiągnąć.

Zmień cel w plan

Każdy z nas zapewne wyznacza sobie cele, które pragnie spełnić. Lecz aby dążyć nieustannie do ich osiągnięcia, nie mogą być one tylko nudnymi zamysłami, muszą stać się głębszą intencją! Mocno wierząc, że to co robisz jest słuszne, pozwoli Ci łatwiej pokonywać przeszkody na drodze do sukcesu. Jeśli nie utożsamiasz się z tym co aktualnie robisz, nie czujesz się z tym dobrze, bądź nie odczuwasz dzięki temu uczucia spełnienia, znaczy, że robisz coś do czego nie jesteś stworzony. Nie możesz po prostu pragnąć tylko i wyłącznie dlatego, że coś jest modne, czy ktoś ze znajomych to robi lub ma. Takie zachowanie może doprowadzić Cię do poważnych problemów z własną tożsamością co prowadzi do uczucia nieszczęścia, a nawet depresji. Dąż do tego co TY naprawdę chcesz osiągnąć, nie do tego co mają inni bądź jest „na czasie”!

Goal
Ig: @szycha_iam

Pomysł < Akcja

Każdy z nas zna kogoś kto ma mnóstwo świetnych pomysłów, lecz nigdy nie podejmuje akcji w kierunku ich spełnienia. Myśląc nad nowym biznesem, który przyniesie duże pieniądze, nad planami na cudowne życie, uwalniamy zastrzyk dopaminy i jesteśmy nakręceni motywacją. W większości przypadków na tym się właśnie kończy. Dlaczego?
Ponieważ, gdy dochodzimy do momentu w którym dowiadujemy się ile rzeczy trzeba wykonać, by to wszystko osiągnąć, nasza motywacja drastycznie spada. Dosłownie jesteśmy leniwi.
Jak temu zapobiec? Otóż moja rada – patrz na cel z perspektywy „dlaczego?”, poprostu zadaj sobie pytanie dlaczego chcesz to robić? Jeśli twoje plany mają przed sobą jakiś konkretny, upragniony przez Ciebie cel, będzie Ci o wiele łatwiej podjąć działanie.

Ulepsz swa samodyscypline
Ig: @szycha_iam

Na koniec, chciałbym abyście zwrócili uwagę jak dzieci postrzegają świat. Mają gdzieś co dzieje się dookoła i co myślą inni ludzie. Robią to na co mają ochotę, nawet nie myśląc o tym co może się stać. Bądźmy jak dzieci! Jeśli coś nie wyjdzie, trudno! Następnym razem nie popełnisz tego samego błędu.